top of page

Проект "Вчимося жити разом"

Інтернет-ресурси:

Проект "Вчимося жити разом"

                    У  вересні місяці в рамках програми було проведено  тренінги у 5-х класах, на яких діти вчилися працювати в команді, розповідали про свої особисті перемоги та невдачі. Тренінгові заняття реалізують компетентнісний підхід до навчання учнів, який визнано у світі найефективнішим для розвитку психосоціальних навичок. Ми можемо подарувати учням особливий час і місце в школі. Запрошуючи дітей сісти в коло й обмінятися думками, ми наслідуємо давні традиції, які існують у багатьох культурах світу, — організовувати своєрідне коло, де кожен має змогу висловитися з приводу будь-якої проблеми і вислухати думки інших. Ми можемо допомогти дітям відчути єднання з групою.

У жовтні місяці 2016 року, проведено тренінги у 6-х класах "Як протидіяти тиску однолітків", де діти вчилися відрізняти позитивний і негативний вплив друзів; вчилися розпізнавати маніпуляції, вміння відмовитися від небажаних пропозицій; формувати упевнену поведінку.

Урок-тренінг у 9 класі "Ефективне спілкування". Діти досліджували прогрес у розвитку засобів комунікації, вчилися встановлювати контакт з різними людьми, тренували вміння говорити, активно слухати, уникати непорозумінь і уточнювати зміст повідомлення.

      Також пройшли тренінги у 7-х класах за темою: "Синергія стосунків", де діти ознайомилися з поняттям синергії, оцінювали якість своїх стосунків; демонстрували вміння покращувати стосунки; дізналися про синергію у різних сферах життя. Учні вчилися розбудовувати здорові, міжособистісні стосунки, пояснювати переваги кооперації та роботи в команді, розрізняли здорові і нездорові стосунки.

У 8-А, 8-Б та 8-В класах учні розкривали відмінності статі і гендеру, пояснювали як гендерні стереотипи можуть обмежувати права людей.

        

            

Проект "Вчимося жити разом"

             Ось і завершився дуже цікавий і захоплюючий етап життя нашого класу. Ще у вересні місяці 2-Г розпочав шлях до формування нового ставлення до життя за допомогою проекту «Вчимося жити разом». Ми дійсно дуже старались навчитись протягом 7 занять-тренінгів жити разом у дружбі, мирі та злагоді.
 

            Мета наших тренінгів були різна:

     - Сприяти формуванню поваги до прав інших людей та почуття відповідальності за виконання своїх обов’язків.

     - Допомогти дітям сформувати уявлення про сім’ю, як дружну команду, де всі працюють заради спільної мети, допомагають і підтримують одне одного.

     - Навчити дітей розрізняти вербальні і невербальні способи спілкування, показати важливість ставлення до інших з повагою, навчити робити компліменти.

    - Сприяти підвищенню самоповаги та поваги до інших людей, розбудові дружніх стосунків, вчити толерантно ставитися до відмінностей у смаках і захопленнях, шукати спільні інтереси

    - Сприяти розвитку емпатії і поваги до людей з вадами здоров’я, мотивувати учнів надавати підтримку дітям з особливими потребами.

    - Розвиток навичок запобігання конфліктів і їх розв'язання, пошуку консенсусу і примирення.

         Цікаві завдання сприяли більш ефективному процесу формування навичок спілкування дітей між собою.
         Адже допомогли учням бути більш відкритими та відвертішими один до одного.

        

            

Проект "Вчимося жити разом"

         21.10 у 10-А класі відбувся ще один проект «Вчимося жити разом» під керівництвом вчителя-тренера Галівець О.В., на тему "Як стати миротворцем". Мета якого була формувати в учнів почуття відповідальності, розвивати в них якості миротворців.

                   В ході тренінгу учні працювали в парах, в групах "Рівні миротворчості",виконували вправи "Голосуй ногами", "Від війни до миру".

       Діти висловили свою власну думку: 

"Особисто для мене мир означає...."

" Чи може конфлікт, спричинений жорстокістью чи насиллям завершитися миром"

"Щоб зробити внесок у розбудову миру, я можу..."

         В підсумку я зрозуміла, що слово "мир" викликає різноманітні тлумачення і реакції у дітей. Для деког, мир означає відсутність конфлікту. Для іншого це означає край насильству або формальне припинення військових дій і т.д.
          Миротворчість може бути процесом припинення конфлікту за допомогою переговорів або посередництва.
                    Всі люди можуть бути миротворцями і сталий мир вимагає, щоб усі члени суспільства робили свій внесок.

        

            

Проект "Вчимося жити разом"

                          23 вересня у 2 – Г класі стартував проект «Вчимося жити разом» під керівництвом вчителя-тренера Юревич Тетяни Іванівни.

                Учням випала нагода взяти участь у незвичайних для них заняттях-тренінгах. Відсутність парт, дружня атмосфера, цікаві завдання та веселі руханки сприяють практичному засвоєнню учнями таких необхідних для життя знань.

                Ми вже дізнались, які маємо права, а також,  які обов’язки маємо виконувати.
                Минулої п’ятниці розглянули, що ж таке дружня родина, і як таку дружню атмосферу підтримувати у власній родині.

        

            

                                            Тренінг "Вчимося жити разом"

                                              20.09.2016 у 10-А кл. на класній годині відбувся тренінг на тему "Ми особливі".
             Мета якого була формувати творчі особливості в процесі самовиховання й самопізнання учнів. Класний керівник 10-А
( Галівець Олена  Володимирівна) поставила перед собою такі задачі:
-згуртувати класний колектив в період адаптації;
-створити умови для формування колективної діяльності;
-сприяти умінню аналізувати, доводити власну точку зору, поважати позицію інших;

             У ході тренінгу кожен з учнів вчився висловлювати свою точку зору, поважаючи позицію інших; працювали в парах,групах; виконували індивідуальні завдання, брали активну участь у грі "Рухалка". Діти розповідали про свої риси характеру, захоплення, що сприятимуть кращому розумінню себе, своєї поведінки, допоможуть керувати нею. В ході тренінгу було проведено експрес-дослідження самооцінки учнів за методикою "Сходинки". Обговорення результатів показало, що кожен учень розташував себе на 5-7 сходинках, тобто самооцінка кожного - адекватна.
           В ході підбиття підсумків обговорили вислів: "Розумна людина - не та, яка багато знає, а та, яка знає саму себе"                                                                                                                                                                                                                                                                  (Й.В.Гете)

bottom of page